Cemaate iğne ucu kadar yardım yapanlar cehenneme girmeyecek"

Konya'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bilgisine başvurulan iş adamı M.T: "Bir sohbet hocası, Fetullah Gülen'in cehennemin kapısının önünde durup kendi cemaatine iğne ucu kadar yardım etmiş kişilerin cehenneme girmesine izin vermeyerek, cennete alacağını anlatmıştı"

Cemaate iğne ucu kadar yardım yapanlar cehenneme girmeyecek"

Konya'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bilgisine başvurulan iş adamı M.T: "Bir sohbet hocası, Fetullah Gülen'in cehennemin kapısının önünde durup kendi cemaatine iğne ucu kadar yardım etmiş kişilerin cehenneme girmesine izin vermeyerek, cennete alacağını anlatmıştı"

04 Ağustos 2016 Perşembe 11:30
Cemaate iğne ucu kadar yardım yapanlar cehenneme girmeyecek"

"Sohbete gelen kişilerin daha fazla etkilenmesi için çok abartılı şekilde ve uzun süreli 'ağlama' seansları yapılırdı. Bu sohbetler bu şekilde sohbete katılan kişilerin evlerinde yapılarak devam etmeye başladı"

 Konya'da yürütülen Fetullahçı Terör  Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında ifadesine  başvurulan iş adamı, sohbetlerde Fetullah Gülen'in cehennemin kapısının önünde  durup cemaate iğne ucu kadar yardım yapanları cennete alacağının anlatıldığını  belirtti.

Kentte ortaya çıkarılan FETÖ/PDY yapılanmasının ardından 750 kişiden  alınan ifadelerle çarpıcı bilgilere ulaşıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, FETÖ'ye finans sağlayan,  örgütün faaliyetlerine iştirak eden kişilere yönelik başlattığı soruşturmada  bilgisine başvurduğu kişilerin ifadeleri, örgütün yapısını ortaya çıkardı.

İfadesine başvurulan iş adamı M.T, sohbet toplantılarında cemaatin  işleyişi konusunda zaman zaman "hoca" diye tabir edilen kişilerle tartıştığını  söyledi.

Sohbetlerde Kur'an-ı Kerim okunmaması, devamlı Fetullah Gülen'den  bahsedilmesi, Risale-i Nur kitaplarının Kur'an'dan daha fazla ön planda tutulması  ve dershanelerin kapatılması gibi konularda tartışmalar yaşadıklarını ifade eden  M.T, aklına yatmayan, mantığına aykırı konuları dile getirdiği için kendisi ve  kardeşinin pek sevilmediğini bildirdi.

- İnsanları etkilemek için "ağlama" seansları yapılmış

Maddi yardımda bulundukları için cemaatin kendilerini bırakmak  istemediğini vurgulayan M.T, toplantılarda Gülen'in CD'lerinin izlendiğini,  cemaatin yurt içi ve yurt dışında yaptığı faaliyetlerinin gösterildiğini anlattı.

"Sohbete gelen kişilerin daha fazla etkilenmesi için çok abartılı  şekilde ve uzun süreli 'ağlama' seansları yapılırdı." diyen M.T,  sohbetlerin bu  şekilde devam ettiğini dile getirdi.

Bir sohbette Fetullah Gülen'in neden Amerika'da kalıp, Türkiye'ye  gelmediğini sorduğunu aktaran M.T,  "Gülen, Peygamber Efendimizle kıyaslanarak,  Peygamberimizin hicret ettiği Medine halkının çok zengin olduğunu, oradaki zengin  ve nüfuzlu insanlara Müslümanlığı kabul ettirince Medine'de İslamiyetin daha  hızlı yayıldığını belirterek, Amerika'nın dünyayı yöneten çok büyük bir ülke  olduğunu, Gülen'in burayı Müslümanlaştırmak için Amerika'da bulunduğunu  söylediler." diye konuştu.

- Cennet için cemaate toplu iğne ucu kadar yardım etmek yeterliymiş

M.T, bir sohbet toplantısında başından geçen farklı bir konuyla ilgili  de şunları söyledi:

"Bir sohbet hocası, Fetullah Gülen'in cehennemin kapısının önünde  durup kendi cemaatine iğne ucu kadar yardım etmiş kişilerin cehenneme girmesine  izin vermeyerek, cennete alacağını anlatmıştı. Kendi cemaatinden olanları ve  cemaatine yardım edenleri cennete alacakmış. Bu örnekler gibi dinimizle ilgisi  olmayan, kendi kafa yapıları ve düşünce yapılarına uygun şeyler anlatılınca  hocalarla çok tartışmalarımız oluyordu."

Sohbetler sırasında kendisinden para istenmediğini, ancak iş yerine  gelen kişilerin burs, kurban, öğrencilere yardım gibi isimler adı altında para  talep ettiğini bildiren M.T, yardımları genellikle müşteri evrakları ile çek ya  da senet olarak yaptıklarına işaret etti.

M.T, 17-25 Aralık sürecinden sonra cemaatin devlete karşı olan  hainliği ve terör örgütü gibi davranışlarını görünce tüm ilişkilerini  kestiklerini aktardı.

 

Anahtar Kelimeler:
FetöKonya
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol