Kim Kardashian'ı soyan hırsızlar kameraya yakalandı

Kim Kardashian’a yönelik silahlı soygunda, ünlü yıldızın 11 milyon dolar değerindeki mücevherlerini çalıp kaçan beş soyguncu güvenlik kameralarına takıldı.

Kim Kardashian'ı soyan hırsızlar kameraya yakalandı

Kim Kardashian’a yönelik silahlı soygunda, ünlü yıldızın 11 milyon dolar değerindeki mücevherlerini çalıp kaçan beş soyguncu güvenlik kameralarına takıldı.

06 Ekim 2016 Perşembe 12:45
Kim Kardashian'ı soyan hırsızlar kameraya yakalandı

Kim Kardashian’a yönelik silahlı soygunda, ünlü yıldızın 11 milyon dolar değerindeki mücevherlerini çalıp kaçan beş soyguncu güvenlik kameralarına takıldı. Soygun sonrası bisiklete binip kaçan soyguncuların, haftalığı 8 bin sterlin olan Paris’in en prestijli konaklama yerlerinden Hotel Pourtales’te sadece bir güvenlik kamerası olmasının işlerini kolaylaştırdığı düşünülüyor. Ancak oteldeki tek güvenlik kamerasına rağmen, Fransız polisi otelin yanındaki güzellik salonuna ait güvenlik kameralarının soyguncuların yüzlerini gösterdiğini açıkladı.

Polisin soyguncuları kamera görüntüleri sayesinde tespit ettiği iddia edildi. 35 yaşındaki reality şov yıldızı, polise, Fransız aksanlı iki kişi tarafından üç gün öncesinden itibaren takip edildiğine inandığını söyledi. 

Kardashian’ın özel koruması Pascal Duvier’in de bu olayın sorumlularını bulacağına dair söz verdiği öğrenildi. Duvier, “Paris’teki olay, hayatımda gördüğüm ve duyduğum en mide bulandırıcı şeylerden biri” dedi. Basına konuşan koruma, “İpuçlarımız var ve söz veriyorum, sizi bulacağız. Yanlış kişiye çattınız” dedi. 

Olay anında Duvier’in Kardashian’ın yanında olmadığı, kardeşleri Kourtney Kardashian (37) ve Kendall Jenner (20) ile birlikte gece kulübünde olduğu öğrenilmişti. Öte yandan Kardashian’ın rap şarkıcısı eşi Kanye West’in, bu olaydan sonra ailesinin güvenliğini sağlamak için önlemler aldığı ve yeni koruma tuttuğu öğrenildi. 

BİR GÜN İÇİN 100 BİN DOLAR

E! News’e konuşan bir güvenlik kaynağı, bir özel korumanın saati 70 dolar ile 80 dolar arasında değişen ücretler aldığını söylerken, uğradığı silahlı soygun sonrası özel jetle Paris’i terk eden ve New York’a dönen Kardashian’ı karşılayan 30 korumalık konvoya 24 saat için 100 bin dolar ücret verildiği iddia edildi. 

Öte yandan Kardashian’ın başına gelen silahlı soygunun, İngiltere’de geçen yıl Paskalya tatilinin başlamasından yararlanarak Mücevherciler Çarşısı olarak bilinen Hatton Garden’da kasalarda muhafaza edilen 60 milyon sterlinlik elmaslar çalınması olayıyla benzerliği olduğu düşünülüyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol