1,5 saatlik yol 16 dakikaya inecek

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören metrosunun test sürüşünün başlaması töreninde halka seslendi.

1,5 saatlik yol 16 dakikaya inecek

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören metrosunun test sürüşünün başlaması töreninde halka seslendi.

31 Ağustos 2016 Çarşamba 11:39
1,5 saatlik yol 16 dakikaya inecek

Keçiören metrosunun açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım duvara yazılan bir yazıya atıfta bulanarak "Geçenlerde bu istasyonlardan birisini incelemeye geldiğimizde gazetede bri haber gördüm. 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin, sürsün Keçiören Metrosu gibi olsun' diyor. Şimdi bu gençlere üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor, ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin" dedi. Yıldırım, Ankaralılara metroyu Çubuk'a kadar uzatacakları müjdesini de verdi.

Yıldırım, adli yıl açılışına katılmayacaklarını açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu açılışa davet etti.

Ankara'da Keçiören Metrosu'nun açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım metroyu Çubuk'a kadar uzatma kararı aldıklarını söyledi. Yıldırım, Keçiören Metrosu'nun başlangıç istasyonuna  "Şehitler İstasyonu" adını verdiklerini belirterek, "Keçiören'de şehitlerin adını  yaşatıyoruz" dedi. 


"CHP lideri Kemal  Kılıçdaroğlu ve Barolar Birliği Başkanı'nı adli yıl açılışına katılmalarını arzu ederiz. Davet ediyorum" diyen Yıldırım'ın açıklamaslarının satır başları şöyle: Bu metro inşaatı yıllar önce başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey metro inşaatlarına başladı. Bir belediye için büyük işler. Bir miktar yaptı. Sonra üzerimize yıktı. yıktı. Ben o zaman bakandım. Cumhurbaşkanımız dedi ki bu metroları bir an önce bitirelim Ankaralıları rahatlatalım. Önce Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıken'i açtık. Şimdi de Keçiören-AKM hattını açacağız. Sene sonunda tamamlanacak İnşallah. Size Yıldırım sözü. 

METROYU ÇUBUK'A KADAR UZATACAĞIZ

Geçenlerde bu istasyonlardan birisini incelemeye geldiğimizde gazetede bri haber gördüm. 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin, sürsün Keçiören Metrosu gibi olsun' diyor. Şimdi bu gençlere üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor, ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin. Bittiği gibi şimdi burada da bitmiyor. Buradan 27 km Çubuk'a kadar da uzatıyoruz. AKM'den Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 km daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti, onu da bugün kopardı. Bütün bu Keçiören bittiği zaman Ankara'da raylı sistem 64 kilometreye ulaşmış olacak. 

BU ASİL MİLLETE YAKIŞAN DA BUDUR

Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Bizim gurur tablomuz işte burada. Değerli kardeşlerim, Türkiye çok büyük bir ülke, Türkiye’nin bulunduğu konum dünyanın merkezidir. Bundan dolayı herkesin gözü Türkiye’de. Bölgedeki mazlum, hakları ellerinden alınmış ülkelerin umudu da Türkiye’dir. Suriye’de devam eden savaş ve 500 bin masum insan hiç uğruna hayatını kaybetti. 3 milyondan fazla masum, günahsız, kadın-çocuk memleketimize geldi. Onları misafir ettik, bize yakışan da budur. Bu asil millete yakışan da budur.Bizim tarihimizde geçmişimizde insanlık var, insanı yücelt ki devlet yüceltsin mantığı var.

"10 TANE GÖÇMEN GİTTİĞİNDE AVRUPALILAR CİYAK CİYAK BAĞIRIYORLAR"

Avrupalılar 10 tane göçmen gittiğinde Avrupalılar ciyak ciyak bağırıyorlar. Çünkü onlar böyle bir şeye alışık değil. Bizim tarihimizde insanlık var. insana hizmet var. dedelerimizden böyle gördük.

15 TEMMUZ'DA FETÖ'YE DERSİNİ VERDİNİZ

15 Temmuz'da hain FETÖ örgütünün dersini verdik. Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da sizin özlem çektiği hizmetleri tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 15 Temmuz'da FETÖ hain örgütünün dersini verdiniz. Ama bu terör örgütleri, aynen aynı aklın emrindeler. FETÖ gitti BETÖ geldi. Bölücü terör örgütü geldi. Kim gelirse gelsin topunuz birlikte gelsin. Karşınızda dim dik duran 79 milyon vatan evladı var. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkeyi bölemeyecekler. Türkiye, dünyada yaprak kımıldamazken dünyanın dördüncü büyük köprüsünü Haziran'da açtı. Bursa-İstanbul 45 dakika oldu, onlar konuşur AK Parti yapar. Yetmedi, geçen gün Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de hizmete açtık. Şimdi de Keçiören metrosunun ayak sesleri gelmeye başladı.

HIZLI TREN AĞI GENİŞLİYOR!

Yeni Ankara Garı da bitmeye yaklaştı. Ankara'dan çıkan biri hızlı trenle seyahat edebiliyor. 2019 yılında Sivas'a kadar İzmir'e kadar hızlı trenle gideceksiniz. Böylece Türkiye nüfusunun 15 büyük şehrimizi Ankara'ya hızlı trenle bağlıyoruz.

İSTASYONA YENİ İSİM

9 istasyonumuz var. Bu istasyonlardan Gazino istasyonu diye bir istasyon var. Bu istasyonun adı Şehitler İstasyonu yapalım mı? Şehitlerin adını yaşatıyoruz Keçiören’de. Şehitler İstasyonu Keçiören Metrosu’nun başlangıç istasyonudur. 

KILIÇDAROĞLU VE FEYZİOĞLU'NA DAVET

 Bir kez daha hem Sayın  Kılıçdaroğlu'na hem de Barolar Birliği Başkanı'na özellikle buradan bir kez daha  davette bulunuyorum. Bir otel salonunda yapmak yerine devletin en prestijli  mekanlarından bir tanesinde yapmak çok daha akıllıca, çok daha doğru bir karardır  diye düşünüyorum. Beştepe, milletin yeridir. Kimsenin şahsi tasarrufunda olan bir  yer değildir. Dolayısıyla milletin işleri de orada pekala en iyi şekilde yerine  getirilebilir.

PYD, YPG BUNLAR PKK'NIN UZANTISIDIR, GELDİKLERİ YERE GİDECEKLER

PYD, YPG bunlar PKK'nın uzantısı terör  örgütleridir. Bir isim yıpranınca başka bir isimle ortaya çıkıyorlar. Adamlar  aynı adamlar. Bunlar Türkiye'nin, bölgenin canını yakan terör örgütlerinden  başkası değildir. Onun için bizim bu konuda kararlılığımız devam etmektedir. Bu  unsurlar, mutlaka Fırat'ın doğusuna, geldikleri yere gidecektir. Amerika Birleşik  Devletleri'nin de bu yönde ülkemize defalarca taahhüdü vardır. Bu taahhütte  herhangi bir değişiklik beklemiyoruz.

Son Güncelleme: 31.08.2016 12:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol