14 Temmuz 2016 Perşembe 16:26
Ünlü baklavacıda geceyarısı tabela operasyonu!

Türkiye'de 70, yurtdışında da üç şubesi bulunan Faruk Güllüoğlu, baklava sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

'KENDİSİ ÜRETİP SATTI' İDDİASI

Faruk Güllüoğlu'nun en çok bilinen şubesi ise, yıllardır müşterilerine hizmet verdiği Şirinevler'deki 5 katlı bina. Hurriyet.com.tr'nin edindiği bilgilere göre, bayramdan birkaç gün önce Faruk Güllüoğlu ile franchise sözleşmesi bulunan Lezzet Mağazacılıkarasında yaşanan sorun doruk noktaya çıktı. Şirinevler'deki şube ile birlikte 13 şube Lezzet Mağazacılık A.Ş'ye ait, ancak Faruk Güllüoğlu'nun franchise şubesi olarak hizmet veriyordu. Ancak iddiaya göre, bu şubelerde Faruk Güllüoğlu'nun ürettiği ürünlerin dışında ürün üretilerek tezgaha konuldu.TABELA GECEYARISI DEĞİŞTİ

Taraflar arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmadı. Noter yolu ile gönderilen ihtarname sonrası 28 Haziran'da Faruk Güllüoğlu, Lezzet Mağazacılık ile olan franchise sözleşmesini iptal etti. Sözleşmenin iptali sonrası sıra, tabelaların değiştirilmesine geldi. Edinilen bilgilere göre, ilk tabela değişikliği Şirinevler'deki şubede oldu. Bir gün önce Faruk Güllüoğlu olarak yer alan tabela kaldırıldı yerine 'Hasan Gültekin GerçekGaziantep Baklavası' tabelası konuldu.

DAVALIK OLDULAR

Tabela değişikliklerinin, diğer 12 franchise şubede de yapılacağı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, taraflar yaşanan sorun nedeni ile davalık da oldu. Söz konusu davanın geçtiğimiz günlerde açıldığı öğrenildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol