İstanbul 25°
parçalı az bulutlu

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

01 Haziran 2021 Salı 11:30
Bahçeli'den erken seçim açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, erken seçim çağrılarına tepki göstererek, "Ülkemizin erken seçim diye bir gündemi yoktur" dedi.

Bahçeli, Ayasofya'daki tepki çeken vaazla ilgili olarak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye'ye tahammülsüzlüktür. Atatürk alerjisinin esas gerekçesini nasıl okumalıyız? Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamaları:

Biz bu milleti canımızdan aziz bildik. Bu cennet vatanı namus belledik. Türkiyemizi meşgul eden her sorunla ilgili yalın düşüncelerimiz, yapıcı önerilerimiz bir gerçek olarak meydandadır. Siyasi mücadelenin bir ahlakı olmalıdır. Siyasi mücadelede dürüstçe, mertçe yapılmalıdır. Fazilet ve ferasetleri kuru, fikir ve fiilleri kördür. İradesi esir düşenler için ülke ve ülkü diye bir meselenin esamesi okunamaz. Bu eyyamcı tipler gelene ağam gidene paşam diyecek kadar çıkarlarına düşkündür. İkbal kaygıları her şeyin önündedir. Bunlara göre etek öpmekle dudak kirlenmez.

KILIÇDAROĞLU'NA ERKEN SEÇİM TEPKİSİ

Millet dışında destek arayanlar, güç merkezlerinden medet arzulayanlar zillet ve ziyan çukurundadır. Siyasette erdem yoksa entrika hakimdir. CHP yönetiminin durumunu başkaca izah etmek nasıl mümkündür. Çok değil, 2020'nin farklı tarihlerinde erken seçime karşı olduklarını sürekli vurgulayan Kılıçdaroğlu'na en olmuş, nereye kaybolmuştur. Bir yıl içinde değişen nedir? Erken seçim zorlaması kimlerin talebi, hangi karanlık muhaliflerin siparişidir.

"KILIÇDAROĞLU RUH İKİZİ HALİNE DÖNEN MAFYAYA BAKSIN"

BAE'den İsrail'e kadar Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya amaçlayan ülkelerin operasyonları, asimetrik tahrikleri, şiddet ve yoğunluk kazanmıştır. Biden'ın dümen suyuna giren Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin erken seçim isteği, sahibinin sesidir. Türk Milleti böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir. Anayasa referandumu yerine seçim referandumundan bahsediyor. Kılıçdaroğlu, organize suç şebekelerinin nefesi olduğunu görmüyor. Kılıçdaroğlu masal anlatmasın. Ruh ikizi haline dönen mafyaya baksın. Bizim mafya ile ortak olduğumuzu söylemek saptırmadır.

Ülkemizin erken seçim diye bir gündemi yoktur. Bunu kiralık aklından sakın çıkarma. Demedi deme, adam sözü dinle. Seçimlere 754 gün kalmıştır. Hesaba 2 yıl 24 günlük süre vardır.

2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7 büyüyen Türkiye ekonomisinin fırtınadan nasıl çıkma başarısı gösterdiğini kabul ve ifade edin.

TERÖRLE MÜCADELE VE YARGI SÜREÇLERİ

FETÖ ve PKK'yı kapsamına alan adli süreçlerin bitirilmesi süratle temin edilmelidir. Türkiye bir yanda terörü bitirme noktasına getirmişken diğer yanda hukuk devleti ilke ve esaslarını hızlı bir şekilde işletmek zorundadır. Mahkemeler uzamaya devam ederse ülkemizin istismarına göz yumulmuş olacaktır.

"ATATÜRK BİZİM BAŞIMIZDIR"

Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir. Ona laf yoktur. Baş giderse börk gider. Allah muhafaza, bir daha da geri gelmez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye'ye tahammülsüzlüktür. Atatürk alerjisinin esas gerekçesini nasıl okumalıyız? Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Vaazları ile milli birliğimizi yaralamaya hiç kimse cüret etmemelidir. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk olmasaydı kulağınıza ezan mı okunurdu?

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol