İstanbul 10°
parçalı az bulutlu

'Bana değil Erdoğan'a sorun'

Deniz Baykal'ı koltuğundan indiren kaset olayıyla ilgili ifade vermeye gitmeyen Kılıçdaroğlu, savcılığa verdiği dilekçede kasetin kim tarafından izlettirildiğini hatırlamadığını söyledi.

'Bana değil Erdoğan'a sorun'

Deniz Baykal'ı koltuğundan indiren kaset olayıyla ilgili ifade vermeye gitmeyen Kılıçdaroğlu, savcılığa verdiği dilekçede kasetin kim tarafından izlettirildiğini hatırlamadığını söyledi.

27 Mayıs 2016 Cuma 09:02
'Bana değil Erdoğan'a sorun'

CHP  Antalya  Milletvekili  Deniz Baykal'ı koltuğundan eden kaset olayıyla ilgili  Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, "Erdoğan'ın kaseti izlediğini gördüm. Kendisine o kaseti izletenler Erdoğan'ı kayıt altına alıyor" ifadelerini kullanmıştı.

"TANIK" SIFATIYLA İFADEYE ÇAĞRILMIŞTI

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını dikkate alan Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Başsavcıvekili, Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü'yü arayarak,  Kılıçdaroğlu'nu 'tanık' sıfatıyla ifadeye davet etti. Kaset kumpasıyla ilgili elinde birçok bilgi olduğunu iddia eden  Kılıçdaroğlu ise ifade için adliyeye gitmeyeceğini açıkladı.

Deniz Baykal'ın da konuyla ilgili işaret ettiği  Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz hafta avukatı aracılığıyla savcılığa gönderdiği dilekçede, "Genel Başkan  Kılıçdaroğlu,  Deniz Baykal'a yönelik kumpas ve sonraki süreçlerde edindiği tüm bilgileri katılmış olduğu  Habertürk TV kanalındaki bir programda açıkça ifade etmiştir. Programda, ' Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen video kaydını hiçbir zaman izlemediğini, hiçbir bilgisinin olmadığını, sadece Baykal ile ilgili görüntü kaydının Erdoğan'a getirilip izlettirildiği ve bu izlettirilme sırasında Erdoğan'ın görüntülerinin alındığına yönelik görüntünün kendisine izlettirildiğini' ifade etmiştir.

Sayın  Kılıçdaroğlu ayrıca söz konusu videonun kendisine genel başkan olduktan sonraki süreçte izlettirildiğini ancak bu videonun kim tarafından getirildiği ve ne zaman izlediğini hatırlamadığını bildirmiştir" ifadeleri yer aldı.

"BANA DEĞİL, ERDOĞAN'A SORUN!"

Kılıçdaroğlu'nun avukatı aracılığıyla sunduğu dilekçede ayrıca, "Bu nedenle genel başkanımızın bilgisinin bu kapsamda olduğu gözetilerek, asıl ifadesine başvurulması gereken Erdoğan'ın ifadesi alınmak üzere, soruşturmanın genişletilmesini talep ediyoruz" denildi.
kemal kılıçdaroğlu deniz baykal

Son Güncelleme: 27.05.2016 09:03
Anahtar Kelimeler:
ErdoğanKılıçdaroğlu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol