Gözler pazar günü Erdoğan'da olacak

Darbe girişimi gecesi en kritik müdahaleyi yapan şehit astsubay Ömer Halis Demir'in adını artık dünya bilecek.

Gözler pazar günü Erdoğan'da olacak

Darbe girişimi gecesi en kritik müdahaleyi yapan şehit astsubay Ömer Halis Demir'in adını artık dünya bilecek.

04 Ağustos 2016 Perşembe 12:16
Gözler pazar günü Erdoğan'da olacak

FETÖ'cü askerlerin 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında en büyük payı olan Özel Kuvvetler'de görevli Ömer Halis Demir'in adının Sabiha Gökçen Havalimanı'na verileceği iddia ediliyor.
 
Kahraman astsubay Ömer Halis Demir, darbe girişimi gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı işgal etmeye gelen Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldürmüş sonrasında darbeci askerler tarafından şehit edilmişti.
 
SOSYAL MEDYADA TT OLMUŞTU
 
O günden bu yana Türkiye'nin en çok konuştuğu isim olan Demir’in isminin Sabiha Gökçen Havalimanı’na verilmesi için sosyal medyada yüzbinlerce kişi destek vermişti. 
 
Vatandaşlardan gelen bu büyük talep için Cumhurbaşkanlığı danışmanları da konuyu Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu teklife sıcak baktı.
 
Sadecehaber’in Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre;  7 Ağustos’taki Yenikapı’da yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde bu değişikliğin Erdoğan tarafından resmen açıklaması yönünde büyük bir beklenti olduğu öğrenildi. 
 
SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI 
 

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (IATA: SAW,ICAO:LTFJ) Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanı. Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havalimanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havalimanı toplam 550 milyon USD'ye mal olmuştur.
 
Havalimanı, Limak-GMR-MAHB konsorisyomu tarafından işletilmektedir. Yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri kısa adı ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü havalimanıdır. (SADECEHABER.COM)

Anahtar Kelimeler:
ErdoğanÖmer Halis Demir
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol