Adil Öksüz'ün yeri belirlendi iddiası!

FETÖ'nün sözde "Hava Kuvvetleri İmamı" darbeci Adil Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin'de örgüte ait bir evde saklandığı öne sürüldü.

Adil Öksüz'ün yeri belirlendi iddiası!

FETÖ'nün sözde "Hava Kuvvetleri İmamı" darbeci Adil Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin'de örgüte ait bir evde saklandığı öne sürüldü.

13 Haziran 2018 Çarşamba 10:57
Adil Öksüz'ün yeri belirlendi iddiası!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)  darbeci sözde "Hava  Kuvvetleri İmamı" Adil Öksüz’ün Almanya’ya kaçtıktan sonra, örgütün Berlin’deki  hücre evlerinde kaldığı iddia edildi. 

Anadolu Ajansı’na ulaşan bir ihbar mektubunda, Adil Öksüz’ün  Almanya’nın başkenti Berlin’in Neukölln ilçesinde Friedelstr 48. 12047 adresinde,  S. Yaşar adına kayıtlı bir evde saklandığı belirtildi.

Bu ihbar üzerine, söz konusu adrese giden AA muhabirleri, firari  Öksüz’ün izini sürdü.

Çoğunlukla göçmenlerin yaşadığı ilçedeki eve ulaşıldığında, kapı  zilinde buranın ev sahibi olduğu tahmin edilen "Yaşar" isminin yazılı olduğu  görüldü.

Dairenin, apartmanın caddeye bakan cephesi yerine sadece arka bahçeyi  gören ve dışardan fark edilemeyecek bir cephede yer alması dikkati çekiyor.

AA’nın görüntülediği ve zilini çaldığı dairede kimsenin kapı açmaması  dikkati çekerken, apartmanın Alman sakinleri de S. Yaşar adında bir kişiyi  tanımadıklarını söyledi.

Kaçış ve barınma için örgütlü faaliyet

AA muhabirinin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Öksüz'ü  saklayan kilit isim, Berlin'deki FETÖ yapılanmasının etkili unsurlarından firari  Ali A.

  Berlin'de birçok gayrı menkulu bulunan Ali A., 15 Temmuz darbe  girişiminin ardından Türkiye’den çok sayıda FETÖ elebaşının yasa dışı yollarla  başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine kaçışını ve barınmasını organize  etti.

Öksüz'ün de bu evlerden birinde saklandığı düşünülüyor.

Ali A’nın, S. Yaşar’a ait hücre evde birçok FETÖ elebaşını sakladığı,  görgü tanıklarının ifadelerine de yansıyor.

Öksüz'ün Ali A. tarafından korunduğu, bu kişinin yardımıyla dikkat  çekmeyecek şekilde Almanya içinde seyahat ettiği gelen bilgiler arasında.

Ali A., Türkiye'den kaçan birçok orta ve üst düzey FETÖ elebaşının  farklı evlerde barınmalarına da aracılık ederken, örgütün Polonya ve Kırgızistan  yapılanmasıyla bağlantısını sürdürüyor.

Türkiye'den kaçışlarda önce eski Doğu Bloku ülkelerine giden ve hemen  sonra Berlin'e geçen FETÖ üyeleri, bu kenti adeta ilk toplanma merkezi olarak  kullandı.

FETÖ’nün Almanya yapılanması

  Avrupa’daki en büyük yapılanmasını Almanya’da kuran FETÖ’nün burada  çok sayıda dernek, şirket ve internet sitesi bulunuyor.

Birçok FETÖ'cü işadamının özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası,  başkent Berlin başta olmak üzere pek çok yerde işyeri isimlerini değiştirdiği  biliniyor.

FETÖ'nün Almanya yapılanması, okullarına öğrenci bulmakta zorlanması  nedeniyle de mali darboğaza girdi. Bunun üzerine FETÖ elebaşları çareyi bazı okul  binalarını satmakta, bazılarını ise Suriye'den gelen sığınmacılar için  belediyelere kiralamakta buldu.

Almanya'daki FETÖ yapılanması elindeki tüm imkanları halihazırda, 15  Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen  FETÖ’cülere destek olmak için seferber ediyor.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana 4 binden fazla FETÖ’cünün,  Almanya’daki örgüt üyeleri tarafından korunduğu, kendilerine kalacak yer temin  edildiği, oturum ve iltica talepleri konularında destek sağlandığı öğrenildi.
 

Son Güncelleme: 13.06.2018 12:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol