15 Ocak 2022 Cumartesi 09:09
‘Arkadaşlarımız fezlekede ‘evet’ oyu verecek’

Akşener, dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı belediyedeki makamında ziyaret etti. Akşener yaklaşık 1 saat süren görüşmenin çıkışında açıklama yaptı.

Akşener, kendisini halk otobüsü esnafının ziyaret ettiğini ve Yavaş’tan memnuniyetleri ile isteklerini dile getirdiğini söyledi. Akşener, belediyeye ilişkin çözülmesi gereken sorunları Yavaş’a ilettiğini ayrıca Ankaraya dair projeleri, hizmetleri hakkında bilgi aldığını belirtti.

Akşener, PKK’lı teröristle çekilen fotoğrafları basına yansıyan Semra Güzel hakkında sessizliklerinin eleştirildiğinin anımsatılması üzerine, şöyle konuştu:

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bu konuda ne dediğine dair bir bilgim yok benim. Bu sabah dediyse bilemem. AKP yöneticilerinin bu konuda kimsenin bir laf etmediğini söylemeleri çok ilginç. Burada bulunan arkadaşlarımın tümü 2013’te açılım-saçılım denen sürece karşı çıkmış insanlarız. Bize o dönemde Sayın Erdoğan, ‘Kandan besleniyorlar, ölümden besleniyorlar’ şeklinde tahkir eden bir dil kullanmıştı. Semra Güzel isimli milletvekilinin fezlekesi getirilecek muhtemelen Meclis’e; emin değilim çünkü. Ne zaman AKPliler haldır haldır bağırdılar, hiçbir zaman sonuç olmadı. Ben milletvekili değilim; ama arkadaşlarımdan bildiğim, o fezlekeye ‘evet’ oyu verecek arkadaşlarımız. İYİ Parti’nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, terörle, teröristle iltisak, irtibat gibi konularında açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır.”

Adaylığı belli değil

Akşener, Erdoğan'ın "2023 seçimlerinde adayları bile belli değil" açıklamasının sorulması üzerine de, "Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı belli değil. Ben onun ağzından duymadım aday mıdır değil midir. Bizim adayımız, 'Millet İttifakı'nın adayı 13üncü cumhurbaşkanı olacak" dedi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol