Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi kaostan kurtardınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Benim gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, I. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu meclistir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi kaostan kurtardınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Benim gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, I. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu meclistir." dedi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 21:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi kaostan kurtardınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Erdoğan sözlerine 15 Temmuz'u hatırlatarak başladı. 16 Nisan halk oylamasından bugüne milletin desteği ile tarihi değişimi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Erdoğan terör ile mücadeleye de değinerek ''Yurt içinde terör örgütüne tarihi darbeyi vurduk. Kuzey Irak'ta 403 terörist etkisiz hale getirildi. Yurt içinde 303 terörist etkisiz hale getirildi. Bunlar 5 ay içerisinde yapılan operasyonlar.'' açıklamasını yaptı.

Zeytindalı operasyonuna değinen Erdoğan ''birkaç ay içinde burayı hallaç pamuğu gibi attık'' dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Erdoğan ''Mecliste ortaya koyduğunuz dayanışma takdire şayandı. Milletimizin desteğini alarak tarihi değişimi hayata geçirdik. Anayasa değişikliğinin verdiği imkanları kulanarak genel başkanlık görevini yeniden üstlendik.'' şeklinde konuştu.

İl kongrelerine bizzat katılmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı, ''51 il kongremize iştirak ettim. Ocak ayınca hayati bir adım attık. Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattık. ÖSO ile birlikte sürdürdüğümüz bu harekatı dünyaya örnek olacak şekilde bitirdik.'' dedi.

ERKEN SEÇİM KONUSU

Erdoğan ''Erken seçim fısıltısı adete tüpten çıkan macun gibidir, bir daha eski duruma döndürülemez. Bizlerin nasıl hassasiyet gösterdiğini sizler de biliyorsunuz'' dedi ve milletvekillerinin henüz bir buçuk yıl olmasına rağmen ''millet için yaptıkları fedakarlığa'' dikkat çekti. Erdoğan ''Sayın Bahçeli'nin konuşmasını duyduğumuz an bu konuyu ülkemizin gündeminden çıkarmaya karar vardik. Bahçeli ile yaptığımız görüşmenin ardından 24 Haziran erken seçim tarihini milletimize açıkladık.'' dedi.

Erdoğan ''Benim gözümden 26. dönem TBMM 1. Meclis'ten sonra ikinci kurucu meclistir. Sizler daha bismillah derken Türkiye'yi kaostan kurtardınız. Sizler darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Sizler terör örgütüne sınırlarımızın içinde ve dışında dünyayı dar ettiniz. Kurucu sıfatını sizler hak etmeyecek de kimler hak edecek.'' şeklinde konuştu. ''Önümüzdeki Pazartesi aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek'' diyen Erdoğan, adayların geceli gündüzlü sahada olacağını söyledi.

''Bu bayrağı dün başka arkadaşlarımız taşıyordu, bugün sizler taşıyorsunuz, yarın başka arkadaşlar taşıyacak'' diyen Erdoğan dava sahibi olmak özverili olmayı gerektiği vurgusunda bulundu.''Aramızda muhakkak yeni arkadaşlarımız da yer alacak'' açıklaması yaptı. Bazı arkadaşları tekrar göreve davet etmek gerekeceğini belirten Erdoğan, vekillere ''kendinizi sürekli yenileyerek her an göreve hazır olun'' dedi.

Son Güncelleme: 17.05.2018 21:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol