Gözaltı kararı verilen firari FETÖ'cü gazetecilerin listesi

FETÖ'nün medya ayağına yönelik bugün yapılan operasyonda hakkında gözaltı kararı çıkarılan ancak firari olan 12 ismin kim olduğu ortaya çıktı.

Gözaltı kararı verilen firari FETÖ'cü gazetecilerin listesi

FETÖ'nün medya ayağına yönelik bugün yapılan operasyonda hakkında gözaltı kararı çıkarılan ancak firari olan 12 ismin kim olduğu ortaya çıktı.

30 Ağustos 2016 Salı 17:00
Gözaltı kararı verilen firari FETÖ'cü gazetecilerin listesi

Bugün Fetullahçı Terör Örgütü medyasına 3. gözaltı dalgası başlatıldı. Ancak polisin yaptığı operasyonlarda gözaltı kararı çıkarılan Fetullahçı sözde gazetecilerin önemli bir kısmının yurtdışına firar ettiği ortaya çıktı.

Sabah gazetesi hakkında gözaltı çıkan ancak firari olan gazetecilerin listesini yayınladı:

KERİM BALCI

Darbe gecesi FETÖ'cü bir internet haber portalına canlı bağlanarak "Erdoğan yaşıyor mu" sözleri ile ihanet tarihe geçti. Erdoğan'ın Fetullahçı asker kıyafeti hainler tarafından öldürüleceğinden o kadar emindi ki uzun süre şoku atlatamadı. O ihanet konuşması internete düşünce sosyal medya hesaplarını kapatarak ortadan kayboldu. Uzun yıllar İsrail muhabirliği yapmıştı. Yine sırtını dayadığı İsrail'e kaçtığı iddia ediliyor.

GÖKÇE FIRAT

FETÖ'nün kumpas davalarına delil oluşturmak için tetikçileriyle birlikte "Ordu Görev" pankartı açmışlardı. Soruşturmayı yürüten savcı Zekeriya Öz Gökçe Fırat'ın ifadesini bile almadı. Ekrem Dumanlı ile potoğrafları medyaya yansıyınca FETÖ ile bağlantısı gün yüzüne çıktı. FETÖ'cü bir gazetecinin kendisine hediye ettiği Fetullah Gülen fotoğraflarıyla poz verdi. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı idam ile tehdit edince gözaltına alındı. FETÖ'nün en önemli tetikçilerinden biri olan Gökçe Fırat da son gözaltı kararında evinde bulunamadı.

OSMAN ÖZSOY

Erdoğan'ı darbe ile tehdit eden Fetullahçı tetikçilerden biriydi. "Ordu darbe yaparsa muhafazakarlar evlerine kaçar yine komünistler ülkeyi savunur" diyerek kendi halkını küçümsemişti. Fetullahçı hainlerin darbesini savunan sosyal medya paylaşımlarına devam ediyor. Son olarak Twitter'da ABD'den paylaşımlarda bulunarak umut tacirliğine devam ediyor.

İHSAN YILMAZ

Fatih Üniversitesi'nde profesör olan İhsan Yılmaz, antipatik kişiliğiyle FETÖ'cü hainlerin bile nefret ettiği bir isimdi. Gazete yazılarında sürekli olarak Erdoğan'ı hedef gösterdi. Sosyal medyada hızını alamayarak Kuran'a ve islamiyete saldıran paylaşımlarda bulundu. Uzun süredir yurtdışında bulunuyor.

ERGUN BABAHAN

Fetullahçı alçakların tüm ihanetlerini FETÖ'cülerden daha hararetler savunan tetikçilerin başında geliyor. Son olarak suikast girişiminde bulunulan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan tehdit etti ve FETÖ adına suikasti üstlendi. FETÖ medyasının en fanatik tetikçilerinden biri olarak hakkında gözaltı kararı çıktı. Geçtiğimiz Haziran ayında Bodrum üzerinden Yunanıstan'a kaçtığı iddia ediliyor.

ERHAN BAŞYURT

"Fetullah Gülen'in bir gülüşü için herşeyimi feda ederim" diyen Akın İpek'in prensiydi. Akın İpek'in medyası kayyuma devredildikten sonra patronu ile birlikte İngiltere'ye kaçtı. İngiltere'de sosyal medya üzerinden ihanete devam ediyor.

EYÜP CAN SAĞLIK

FETÖ'nün Aydın Doğan Medyası'ndaki temsilcisi olarak bilindi. Eyüp Can'ın kontrolündeki Radikal Gazetesi 17 Aralık darbesinden sonra FETÖ'nün sesi olarak örgüte hizmet etti. Görevine son verildikten sonra İngiltere'ye yerleşti.

KEMAL GÜLEN

Fetullah Gülen'in yeğeni. Bütün medyaya eleman yetiştirmekle sorumluydu. TRT ve Anadolu Ajansı'nda bir dönem kurslar düzenleyerek medyaya FETÖ'cü insan kaynağı hazırlıyordu. Babasına tecavüzden dava açıldı. Bu utanç verici davadan sonra FETÖ'nün tetikçileri tarafından babasının öldürüldüğü iddia edildi. Kemal Gülen bu iddialara sessiz kaldı. Son olarak Erzurum'da görülmüştü. Erzurum ve İstanbul'da yapılan operasyonlarda evinde bulunamadı. ABD'ye kaçtığı belirtiliyor.

ATİLLA TAŞ

FETÖ'nün müptezel yazarlarından Atilla Taş, Millet Gazetesi'nde FETÖ tarafından kendisine verilen sütunda Gülen'in tetikçiliğini yaptı. Sosyal medya paylaşımlarında terör örgütünün aktif militanı gibi çalıştı. Hakkında gözaltı kararı olduğu söylenen Atilla Taş ise hakkında çıkan haberlerin ardından twitter'dan yaptığı açıklamada "Hakkımda gözaltı kararı olsa haber verirler herhalde, Kaçak falan da değilim. Kaçacak korkacak bir şeyim de yok zaten. Yerim yurdum belli. Yaram yok ki gocunayım. Söyleyin nereye veriyoruz ifadeyi, hemen geleyim!" dedi.

ASIM YILDIRIM

Geçtiğimiz haftalarda elini kolunu sallayarak yurtdışına kaçarken görüntülenmiş ve Sabah.com.tr'de bu görüntüler yayınlanmıştı. Uzun yıllar Samanyolu TV'de spikerlik yaptıktan sonra, örgüt yönetimi tarafından ekrandan el çektirilen asım yıldırım son dönemde sosya medyada FETÖ adına tetikçilik yapıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açık açık tehdit eden tweetleri nedeniyle büyük tepki toplayan Asım Yıldırım 15 Fetullahçı darbe girişiminden sonra ortadan kaybolmuştu.

FARUK ARSLAN

FETÖ medyasının en eskilerindendi. İstanbul'dan dışlandıktan sonra ülke ülke gezerek Fetullahçı örgütün medya kuruluşlarında çalıştı. En son Kanada'da görüldüğü söylendi. Gülen'e yakın isimlerden biri olan Faruk Arslan, kadınlı erkekli köpük partisi görüntülerinin sosyal medyaya düşmesiyle birlikte medyadan elini çekti. Sosyal medyadan örgütü desteklemeye devam eden Faruk Arslan 15 Temmuz darbesini de açık açık desteklemişti.

sabah

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol