Hükümetten Hakan Atilla kararına tepki

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hakan Atilla davasına ilişkin yaptıkları açıklamalarda verilen kararın hukuk dışı olduğunu vurguladı.

Hükümetten Hakan Atilla kararına tepki

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hakan Atilla davasına ilişkin yaptıkları açıklamalarda verilen kararın hukuk dışı olduğunu vurguladı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 12:28
Hükümetten Hakan Atilla kararına tepki

Hakan Atilla davasına ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Kurgu bir yargılama sonunda (16 Mayıs 2018’de) ABD New York Güney Mahkemesi, Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında 32 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, hukuku çiğnedi; adil yargılama yapmadı; önceden belirlenmiş kararı ilan için sadece zorunlu usulü tamamladı” dedi.

 Bozdağ'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Kurgu bir yargılama sonunda (16 Mayıs 2018’de)ABD New York Güney Mahkemesi,Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında 32 ay hapis cezası verdi. Mahkeme,hukuku çiğnedi;adil yargılama yapmadı; önceden belirlenmiş kararı ilan için sadece zorunlu usulü tamamladı.

Zira; ortada işlenmiş bir suç yok, suç işlemiş bir kişi yok, hukuka uygun delil hiç yok, adil bir yargılama yok, bağımsız bir mahkeme yok, tarafsız bir hakim ve savcı yok. Ama ortada CIA, FBI, FETÖ, ABD Yargısı eliyle senaryolaştırılmış ve sahnelenmiş bir oyun var.

Bu dava; ABD beslemesi, halen dahi ABD’nin himaye ettiği ve ABD’nin piyonu FETÖ’nün,17/25 Aralık 2013 sürecinde Türkiye’de başarıya ulaştıramadığı kumpasın/yargı darbesinin,ABD yargısı,CIA,FETÖ ve FBI işbirliği ile ABD’de sürdürülmesidir.

Bu dava;Türkiye’de ve ABD’de FETÖ,CIA,FBI ve ABD yargısı arasındaki işbirliğinin de somut ispatıdır. Şöyle ki:

a)Soruşturmayı başlatan savcı FETÖ gözdesi.

b) Davanın hakimi,17/25 Aralık sürecine destek için Mayıs 2014’te FETÖ’cülerin Türkiye’de ağırladığı ve konuşturduğu kişi.

c) Deliller,hukuka aykırı elde edilmiş;üretilmiş/sahte ya da çalıntı.

d) Çalıntı delilleri çalan da FETÖ’cü firari alçak hainlerden biri.

e) Delilleri çalan FETÖ’cü haini/alçağı Türkiye’den ABD’ye götüren CIA+FBI.

f) FETÖ’cü tanığa 50.000 ABD doları verip, günlerce mahkemede nasıl davranacağını ve nasıl ifade vereceğini öğreten FBI.

g) En önemli tanık FBI’yın para ile satın aldığı ve ifadesini öğrettiği FETÖ’cü alçak/hain komser yardımcısı.

ı) Raportör bilirkişisi kabul edileni FETÖ’cü hain alçak ve namussuzlardan firari bir bankacı.

i) Resmî bilirkişisi,FETÖ’nün finansmanına katkı verdiği bir STK.

j) Jürisi özel seçilmiş;karara katılamayacağı değerlendirilen jüri üyelerinin ayrılışı sağlanmış.

k) Davanın hakimi, jüriye hukuka aykırı delilleri görmezden gelmemeleri için baskı yapmış,taraflılığını yargılama süresince gizlememiş birisi.

l) En önemli delili ise baskı,tehdit ve vaatle sanıkken tanık haline getirilen ve kurtulmak için yalan söylediğini kabul eden kişi.

ÇAVUŞOĞLU: BİR GÜN DE CEZA VERSEN

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise şunları ifade etti:  "Suçsuz bir insanı bir gün de tutsan, bir gün de ceza versen haksızlıktır. Neticede başından beri belli. FETÖ'nün hazırladığı iddianamelerden yola çıkarak Amerika'da FETÖ motifli bir dava açıldı. Sevinmek bana göre doğru değil, bir an önce çıkması önemli. Ama suçsuz bir insana 32 ay ceza vermek de hukuka aykırıdır." 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol