18 Temmuz 2016 Pazartesi 10:37
İl Jandarma Komutanı planı tersine çevirdi

Albay Korkmaz, kendisini kurtarmaya gelen destek kuvvetler ile birlikte darbe girişiminde bulunan yaklaşık 200 yüz askeri gözaltına aldı.

 Edinilen bilgiye göre, darbe girişiminde bulunan FETÖ mensubu subaylar  uygulamaya çalıştıkları plan kapsamında İl Jandarma Komutanlığını da ele geçirmek  istedi.

Tatbikat olduğunu söylediler

Akşam saatlerinde alay nizamiyesinden makamına girişi yapan İl  Jandarma Komutanı Albay Korkmaz, makamına uzun namlulu otomatik silahlar ile  baskın yapan subaylara karşı koydu. Kısa süreli arbededen sonra aralarında genç  teğmenlerin bulunduğu subaylara, yaptıklarının çok büyük bir hata olduğunu bunun  hesabını veremeyeceklerini söyleyen Korkmaz, kendisini rehin alanlar arasındaki  teğmenlerin “Komutanım bu bir tatbikat” cevabıyla karşılaştı.

Sizinle ölmeye hazırız

Teğmenleri gece 01.00 sularında, bunun bir tatbikat olmadığına ikna  etmeyi başaran Albay Korkmaz'a, rehin alındığı andan itibaren yanında bulunan  korumaları  “Komutanım biz sizinle ölmeye hazırız.” diyerek destek verdi. Albay Korkmaz, 04.00 sıralarında darbecilerin elinden kurtulmayı başardı. İl Jandarma Komutanı Korkmaz ve beraberindekilerin, gelen takviye  kuvvetler ile harekete geçerek yaklaşık 200 darbeci askeri gözaltına almayı  başardığı öğrenildi.


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol