16 Temmuz 2016 Cumartesi 10:27
Kuleli Askeri Lisesi'ne şok operasyon! 80 öğrenci gözaltında

istanbul'da polis Çengelköy'deki Kuleli Askeri Lisesi'ne operasyon düzenlendi. Operasyondan önce polis ekipleri, içeridekilere teslim olmaları yönünde çağrı yaptı. Kuleli Askeri Lisesi'nin 80 öğrencisinin darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. 

Edinilen bilgiye göre Lise'den çıkan bir grup öğrenci dün gece Çengel Karakolu'nun askerlere teslim edilme talebinin reddedilmesi üzerine polis merkezine gelip ele geçirdi. İlerleyen saatlerde polis merkezi darbe girişimcisi öğrencilerden geri alındı. Polis merkezinin el değiştirmesi sırasında ve sonrasında Kuleli Askeri Lisesi'ne giden polis toplam 80 kişiyi gözaltına aldı.

ÇENGELKÖY'DE DE ÇATIŞMA ÇIKTI

Darbe girişiminde bulunan bir grup asker İstanbul'da Çengelköy Karakolu'na da müdahale etmek isteyince çatışma çıktı.
Bölgede patlama sesleri duyulurken askerlerin polislere telim olun çağrısı yaptığı bildiriliyor.Karakola takviye ekip istenirken çatışmanın devam ettiği bildiriliyor.

Basın Ekspres yolunda da bir tank etkisiz hale getirilirken içindeki askerler gözaltına alındı. Çengelköy-Vaniköy yolu trafiğe kapatıldı.

ACIBADEM'DE ASKERLER TESLİM OLDU

Üsküdar Acıbadem'de sabah saatlerinde silah sesleri duyuldu. Askerler polise teslim oldu. Bir kişinin hayatını kaybettiği olayda da bir kişinin de gözaltına alındığı görüldü.

Anahtar Kelimeler:
Kuleli Askeri Lisesi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol