İstanbul 21°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

OHAL uzayabilir

Başbakan Binali Yıldırım'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede FETÖ soruşturması, mini anayasa değişikliği konusundaki çalışmalar ve Fırat Kalkanı Operasyonu ele alındı.

OHAL uzayabilir

Başbakan Binali Yıldırım'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede FETÖ soruşturması, mini anayasa değişikliği konusundaki çalışmalar ve Fırat Kalkanı Operasyonu ele alındı.

22 Eylül 2016 Perşembe 16:34
OHAL uzayabilir

Zirvede Yıldırım'ın OHAL'i uzatabileceklerini söylediği, Kılıçdaroğlu'nun ise buna karşı çıktığı öğrenildi. Zirvede Kılıçdaroğlu'nun ayrıca tutuklanan er ve erbaşların durumunu da gündeme getirdiği bildirildi.

Başbakan Binali YıldırımCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti genel merkezinde yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi. Başbakanlıkkaynaklarından alınan bilgiye göre, görüşmede FETÖ soruşturması ele alındı.Başbakan Yıldırım, bu konuda titiz bir çalışma yürütüldüğünü, bu amaçla şikayetlerin değerlendirilmesi için her ilde valilikler bünyesinde kurullar oluşturulduğunu ifade etti.

Görüşmede ayrıca mini anayasa değişikliği konusundaki çalışmalar değerlendirilerek, bir an önce uzlaşma ile bu çalışmaların sonuçlandırılması konusunda ortak görüş benimsendi. Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin yürüttüğü terörle mücadele konularında veSuriye’de yürütülen Fırat Kalkanı Operasyonu'yla ilgili olarak Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi.

'OHAL UZAYABİLİR'

NTV'nin haberine göre ise zirvede Başbakan'ın OHAL'in uzayabileceği mesajı verdi. CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na FETÖ soruşturmalarında çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirtti. Terörle mücadele konularına da değinen Yıldırım, Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatıyla ilgili de Kılıçdaroğlu'na bilgi verdi.

CHP'den de görüşmeye ilişkin bir açıklama geldi. Parti kaynakları, Başbakan'ın görüşmede OHAL'in uzayabileceği mesajını verdiğini ancak Kılıçdaroğlu'nun buna karşı çıktığı belirtildi.

FETÖ ile mücadelede "imzasız ihbarlarla ilgili genelge hazırlanacağı" da kaydedildi. CHP kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Kılıçdaroğlu görüşmede darbe girişimi sonrası gözaltına alınan erlerin tahliye edilmesini istedi.
Kılıçdaroğlu'nun görüşmede er ve erbaşların tahliye edilmesi talebini ve gözaltındaki gazetecileri de gündeme getirdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol