"Onu hallettik mi, gerisi kolay..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, RTE Üniversitesi Akademik Yıl açılışında konuştu: "14 yılda fiziki anlamda pek çok şey yaptık. Asıl reformu kültürde yapmamız gerekiyor. Onu hallettik mi, gerisi kolay."

"Onu hallettik mi, gerisi kolay..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, RTE Üniversitesi Akademik Yıl açılışında konuştu: "14 yılda fiziki anlamda pek çok şey yaptık. Asıl reformu kültürde yapmamız gerekiyor. Onu hallettik mi, gerisi kolay."

15 Ekim 2016 Cumartesi 19:04
"Onu hallettik mi, gerisi kolay..."

Recep Tayyip  Erdoğan (RTE)  Üniversitesi Akademik Yılı açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özetle şunları ifade etti:

Akademik camiaya özellikle de RTE üniversitesine bu süreçten sonra büyük görev düşüyor. Şahsım olarak Rize Üniversitesi'nin mücadelesine her türlü desteği verdim ve vermeye de devam edeceğim. Türkiye'de yatırımı ve istihdamı devletten bekleyen şehir varsa o şehir kısır döngüden kurtulamamıştır. Azmin ve çalışmanı olduğu her yerde mesafeler hızla kat edilir. Rize, eldeki imkanlarını kullanırsa bölgesinin ötesinde bir şehre dönüşebilir.

14 yılda fiziki anlamda pek çok şey yaptık. Ama yaptığı helikopterlerle uçaklarla bizi öldürmeye geldiler. Mesele kafa yapısının ve zihinleri halletmek. Asıl reformu kültürde yapmamız gerekiyor. Kültür devrimine şiddetle ihtiyacımız var. Onu hallettik mi, gerisi kolay.

GAZİANTEP'LE HALEP'İ NASIL AYRI DÜŞÜNEBİLİRİZ

Bizim kültürümüzde aslını inkar eden haramzadedir. Türkiye sadece Türkiye değildir.

Bizim fiziki sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız bambaşkadır. Bunu birbirinden ayırmamız lazım. Türkiye bölgede yaşanan çatışmada mazlumlara ve mağdurlara kucak açmış bir ülkedir.

Birileri Suriye ve Irak'la neden ilgileniyorsunuz diye soruyorlar ama kimse binlerce kilometre öteden gelenlere aynı soruyu sorma cesareti gösteremiyor.

Gaziantep'le Halep'i nasıl ayrı düşünebiliriz. Hatay'dan çıkın Fas'a kadar her yerde bizden izleri mutlaka görürsünüz. Bizim Irak'la da Suriye'yle de Bosna'yla da ilgilenmek hem görevimiz hem hakkımızdır.

3-5 PKK'LI ZİBİDİYE TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYİZ

Üç beş PKK'lı zibidiye Türkiye'yi böldürtmeyiz. 3-5 DAEŞ'liye burayı böldürtmeyiz. Bunlar Müslüman değil. Bunlar pislik.Bir de PKK'nın atağı PYD. Bunlar atık. Birileri de bunlara sahip çıkıyor. Silah indiriyorlar. Kobani'nin güneyinde pistler inşaa ediyorlar. Bunu bizimle görüşmeleri gerekiyor terör örgütüyle değil. Bizimle NATO'da berabersin. NATO'da beraber olduğun Türkiye'yi bir kenara bırakacaksın terör örgütüyle beraber olacaksın. Eğer dost olmak için DAEŞ'le savaşmak ölçüyse o zaman El Nusra ile de dost ol, onlarda DAEŞ'le savaşıyor.

BİZ BUNLARIN CANINA OKURUZ

63 ülkenin gücü 15 bin DEAŞ'a yetmiyor mu? Biz bunların canına okuruz. Musul halkını kendi kaderine terk edebilir miyiz soruyorum. Musul'u alıp başkalarına verme hesabı var biz Musul'da Musullular yaşamalı diyoruz.
Biz Başika üssünü kurarken gelip isabetli oldu dediler. Şimdi Türkiye çıksın diyorlar. Kusura bakmasınlar bizim Başika'da çıkma niyetimiz yok. Musul sorunu halledilene kadar biz oradayız.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol