Şehitlerimize son görev

Van'ın Çaldıran ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Astsubay İbrahim Tıraş, Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen ve Jandarma Uzman Çavuş Sarıgül, memleketlerinde toprağa verildi.

Şehitlerimize son görev

Van'ın Çaldıran ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Astsubay İbrahim Tıraş, Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen ve Jandarma Uzman Çavuş Sarıgül, memleketlerinde toprağa verildi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba 17:25
Şehitlerimize son görev

Van'ın Çaldıran ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay İbrahim Tıraş (25), memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.

Tıraş'ın naaşı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Gaziantep'e getirildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı Nurdağı Devlet Hastanesinden alınarak, konvoy eşliğinde Yavuz Selim Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü.

Burada helallik alınmasının ardından şehidin naaşı, cenaze namazının kılınacağı Hurşit Camisi'ne getirildi.

İl Müftüsü Ahmet Çelik'in yaptığı duanın ardından cenaze namazı kılındı. Şehit Tıraş'ın naaşı, askerlerin omuzunda bir süre taşındıktan sonra Nurdağı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen Nevşehir'de son yolculuğuna uğurlandı

Van'ın Çaldıran ilçesinde terör örgütü PKK üyelerinin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Türkmen'in naaşı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Kapadokya Havalimanı'na getirildi. 

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omuzlarında taşınarak cenaze aracına konuldu. Türkmen'in naaşı, daha sonra karayoluyla memleketi Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine uğurlandı.

Daha sonra konvoy eşliğinde Çilehane Meydanı'na getirilen şehit cenazesi, İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Çilehane Mezarlığına defnedildi.

Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül Bitlis'te toprağa verildi

Van'ın Çaldıran ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül (43),  

Van'da düzenlenen törenin ardından helikopter ile Ahlat ilçesine gönderilen Sarıgül'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, burada cenaze aracına alınarak İkikubbe Camisi'ne getirildi. 

Cami önündeki törende şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döken eşi Zeynep Sarıgül ile oğlu ve kızını askeri personel teskin etti. Şehidin cenaze namazını, öğle namazını müteakip Bitlis Müftü Vekili Ramazan Çiftçi kıldırdı.

Sarıgül'ün cenazesi daha sonra şehitlikte toprağa verildi. 

Anahtar Kelimeler:
Vanşehit
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol