İstanbul 23°
parçalı az bulutlu
21 Kasım 2017 Salı 17:08
Sıcaklıklar artıyor: İşte haftanın hava durumu tahminleri...

CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli İstanbul başta olmak üzere yurdun batı kesiminde sıcaklıkların artacağına işaret etti. Bünyamin Sürmeli bu hafta beklenen hava durumu tahminleri şöyle açıkladı:

İstanbul’da lodos kuvvetli esiyor, sıcaklığı tırmandırıyor. Ancak aynı lodos nemi de arttırıyor, gün ortalarında kısa süreli yağış geçişleri olabilir. Perşembe'den itibaren daha fazla güneş ve güneşin ısısı olacak.

Başkent çevrelerinde bulutlar biraz yoğunlaşıyor. Sabahın erken saatleri 0’ın altında, gün içerisinde sıcaklık en fazla 4 dereceye çıkabilecek. Perşembe zayıf yağmur ardından bulutlanma bekleniyor. Hafta sonu ise hava açıyor, sıcaklık 10 dereceye ulaşıyor.

İzmir’de yağış yok, güneş var. Beş günlük dönemde bu şekilde olacak. 15 derecelik sıcaklık perşembe 17, cuma-cumartesi ise 18 dereceye çıkıyor.

Marmara’nın büyük kısmından yağış ayrılıyor ama Marmara’nın orta ve doğu kesimlerinde, İç Ege’de yerel yağışlar var. İç Ege’de ki yağışlar kara dönüşebilecek, perşembeye bu yağışların hiçbiri kalmıyor. 

Akdeniz’de güneş bolca görülüyor, 15 – 16 derecelerde sıcaklık var. İç Anadolu’da bulutlar biraz artacak. Sivas çevrelerinde ki zayıf kar yağışı etki alanını genişletecek, Perşembe günü bölgenin büyük kısmında olacak. Batısında ise karla karışık yağmur şeklinde görülecek.

Karadeniz’in büyük kısmı ıslanıyor. Batısında ve doğusunda kıyıya yakın alanlarda aşırı yağışlar devam ediyor, su baskınlarına dikkat! Perşembe günü de yağış sürecek, cuma Doğu Karadeniz’de yine devam ediyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışları var. Kuzeyinde gündüz sıcaklıklar 0’ın altında, kar Perşembe günü de devam edecek. Güneydoğu’nun orta ve doğu kesimleri ıslanıyor, bu alanda yağışlar perşembe de devam edecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol