23 Kasım 2021 Salı 08:46
Skandal görüntü: Bilerek üstünden geçti! Ekşi Sözlük'te...

Öz konusu korkunç olay sosyal medya platformu Ekşi Sözlük'te gündeme oturdu.

İşte Bursalı 'Ekşi Sözlük' kullanıcısının açıklamaları:

"KÖPEĞİNİZ ÖLDÜ"

Köpeğin sahini paylaşımında "21 kasım 2021 Pazar günü Bursa/Nilüfer Ahıska caddesinde işyerimizde beslediğimiz köpeklerimizden adı cesur olan 4 aylık kangal yavrusu arka taraftaki işyeri sahibi tarafından bilinçli bir şekilde uyurken üzerinden araçla geçmek suretiyle katledilmiştir. köpeğin üzerinden geçtikten sonra(yanlışlıkla olduğunu iddia ettiği için belirtiyorum) geri dönüp hayvana bakmamış ve hiçbir şekilde kurtarmak için yanına dahi gitmemiştir. İşyerine girip 1 saat oturup sonra dışarı çıkmış ve olay yerine gelip hayvana bakmadan önce -ki zaten ölmüş yavrum- işyerimizde bulunan kameralar çalışıyormu veya var mı diye kontrol etmek için işyerimizin önüne gelmiştir. Daha sonra elemanlarından birine köpeği taşımasını söylemiş, ve aracına binip gitmiştir. Eleman köpeği el arabasıyla alıp arka taraftaki araziye götürmeden önce bizi arayıp 'köpeğiniz öldü, galiba araba çarpmış, kimin yaptığını bilmiyoruz' diye kameraler çalışmıyorsa kimvurduya gitsin düşüncesiyle bize patronunun talimatıyla haber vermiştir." sözleriyle söz konusu olayı duyurdu.

Köpeğin üzerinden geçme anı

"Bu sabah gelip yanlışlıkla olduğunu söyledi, özür dilemek için geldi. Babamda bu adamla komşu olduğumuz için kendisine 2 seçenek sundu; ya barınaktan 2 adet köpek sahiplenip ölene kadar sen bakacaksın ya da herhangi bir hayvan hakları derneğine 90bin tl sen, 10bin tl ben toplam 100bin tl bağış yapacağız dedi. arkadaş ikisini de kabul etmeyip 'ben köpek sevmiyorum bakamam, parayı da neden vereyim' ne gerekiyorsa onu yapın o zaman deyip arkasını döndü ve gitti."

Köpeğin cesedi el arabasıyla alınıyor

KÖPEĞİN SAHİBİ İSYAN ETTİ

'Bu tavırın üzerine veterinerden rapor alındı, karakola gittik ve şikayetçi olduk.' diyen vatandaş "Birşey çıkar mı sanmıyorum ifade alır bırakırlar. bununla birlikte bizim köpeğimizi attıkları arazide bir yavru köpek cesedi daha bulduk. yine bu civarda gezen bir köpek o da. muhtemelen yine aynı arkadaş marifetiyle katledildi ve arkaya atıldı." diyerek isyan etti.

Köpeğin sahibi açıklamasının devamında "Şimdi arkadaşlar biliyorsunuz ki türkiyede en adi ve basit suç hayvan öldürmektir. bu canlılar can yerine koyulmadığı için 1500tl civarında para cezası olur, o da kasıt varsa. bu kadar basit işte. gelip biri yavruluğundan beri besleyip büyüttüğünüz yavrunuzu uyurken arabayla kafasından bilinçli geçip öldürür, 1500tl -belki- öder ve hayatına olmayan vicdanıyla devam eder." dedi.

Şikayetini sosyal medyadan dile getiren köpek sahini "İllaki içinizde entryi tam olarak okumadan önemsiz bulup kapatanlar olacaktır. Benim amacım hayal ettiğimiz hayvan hakları yasası henüz çıkmadığı için kamuoyu baskısı oluşturup olmayan vicdanını hatırlamasını sağlamaktır. Destek olacağınıza eminim. Bursa'da bulunup adaletin yerini bulması için yapabileceklerimiz hakkında bilgi vermek destek olmak isteyen arkadaşlar ulaşabilirler. KVKK dolayısıyla araç plakası ve işyeri adı, şahısın soyadı gibi bilgileri paylaşmayı doğru bulmuyorum." diyerek yardım isteğinde bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol