İstanbul 30°
parçalı az bulutlu
24 Haziran 2022 Cuma 12:31
Türk-İş Başkanı ve Erdoğan arasında 'asgari ücret' konuşması!

Hayat pahalılığı arttıkça bilhassa asgari ücretli çalışanlar, maaşlarıyla geçinemez hale geldiği için ücretlerinde iyileştirme talep ediyor. Asgari ücrette düzenleme olup olmayacağı tartışmaları gündemden düşmezken Hürriyet yazarı Hande Fırat, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi yazdı.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapan Türk-İş Başkanı Atalay, Erdoğan'ın asgari ücret ile ilgili; "Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var" dediğini aktardı.

'ZAM VAR DA DEMEDİ YOK DA DEMEDİ'

Detayları Hande Fırat'a anlatan Atalay, Erdoğan'a "Bir an evvel asgari ücretliye, işçi emeklisine, dar sabit gelirliye, işsize düzenleme gerekiyor; nefes alacakları, onlara oksijen olacak bir düzenleme lazım" dediğini söyledi. Atalay, Erdoğan'ın da durumun farkında olduğunu belirterek, "Zam için ‘var’ da demedi, ‘yok’ da. Ama dikkatle dinledi" dedi.

'TAHAMMÜL KALMADI'

Atalay, vatandaşların ne kadar zor durumda olduğunu da şu sözlerle açıkladı:

"Artık tahammül kalmadı... Zam yapıp enflasyon da böyle artmaya devam ederse zam yapmanın da manası olmaz. Enflasyonla mücadele mutlaka şart. Tahammül kalmadı. İktidar ve muhalefet enflasyonla birlikte mücadele etsin. Sonra sandıkta kim kime istiyorsa oy versin. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanması için bakanın çağrıda bulunması yeterli.

Ok yaydan çıktı. Bir iyileştirme yapmak zorundalar. Yapmazlarsa aralık ayına kadar ne asgari ücretli tahammül eder ne de hükümet."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol