12 Mayıs 2022 Perşembe 15:59
Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu kararı!

Yargıtay 3. Ceza DairesiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu'na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasının yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına karar verildi.

KAFTANCIOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

Karar sonrası açıklama yapan Kaftancıoğlu Twitter hesabından paylaştığı videoda "İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz" diyerek şu ifadeleri kaydetti:

Burada mesele Canan Kaftancıoğlu'na ne ceza verildi nasıl verildi meselesinin ötesinde bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Bundan dolayı merak eden, arayan, soran dostlarıma şunu söylemek isterim ki biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü yeniden sağlayıncaya kadar her şekilde çalışmaya, çalışmaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Şimdi İstanbul'a giderek yine çalışmaya devam edeceğim. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak.

TÜM VEKİLLERE ÇAĞRI

Yargıtay'ın kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, da Twitter hesabından "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" paylaşımında bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol