15 Temmuz 2016 Cuma 09:39
Başbakan Fransızca mesajla kınadı

Başbakan Binali Yıldırım, Nice'deki terör saldırısıyla  ilgili, "Terör insanlık suçudur, terörün bir sonraki sefer kimi, ne zaman  vuracağını kimse bilemez" dedi.

Yıldırım, Twitter hesabında paylaştığı Fransızca mesajda, Fransa'nın  milli bayramını kutladığı günde Nice şehrini kana bulayan alçak terör eylemini  şiddetle kınadığını belirtti.
 
Teröre karşı uluslararası mücadele yürüten tüm dünya ülkeleriyle  dayanışma içinde olan Türkiye'nin, Fransa halkının acısını paylaştığını kaydeden  Yıldırım, "Terör insanlık suçudur, terörün bir sonraki sefer kimi, ne zaman  vuracağını kimse bilemez. Bu adi saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan  rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı
İLK AÇIKLAMA NACİ AĞBAL'DAN 

Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen terör saldırısına Türkiye hükümetinden ilk tepki Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen terör saldırısına Türkiye hükümetinden ilk tepki Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Ağbal, "Saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

AB BAKANI ÇELİK'TEN KINAMA

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı. Bakan Çelik, kınama mesajını Twitter hesabından İngilizce olarak paylaştı.
 
Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 
"Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyorum. Düşüncelerim saldırının kurbanları ve onların aileleriyle birlikte. Her nerede, ne şekilde ve hangi gerekçeyle insanlığa saldırırsa saldırsın, terör her zaman acımasızdır. Teröre karşı birlik olmalıyız."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol