Başbakan: Soyadımız gibi iş yaparız

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'da düzenlenen toplu açılış töreninde hemşehrilerine seslendi.

Başbakan: Soyadımız gibi iş yaparız

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'da düzenlenen toplu açılış töreninde hemşehrilerine seslendi.

04 Haziran 2016 Cumartesi 15:54
Başbakan: Soyadımız gibi iş yaparız

Başbakan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Gözün aydın Erzincan, gönlün aydın ekmeğini yiyen suyunu içen bir evladın Türkiye'nin sorumluluğunu aldı.Her şey için size teşekkür ediyorum. Can Erzincan'ın önünde Tüm Türkiye'ye söz veriyorum. Sizlere layık olmak dışında hiçbir davam yoktur. Al bayrağımızı en yükseklere çıkarmaya , terörü yok etmeye Allah'ın izniyle, sizlerin desteği ile azmettik, yemin ettik. Erzincan candır, birliğin beraberliğin, kardeşliğin şehridir.Yeni görevimle birlikte, doğduğum bu topraklara, iklimi sert insanları mert insanların yaşadığı bu topraklara geldik. Yeni dönemde, üstlendiğim bu görevle ülkemize daha çok hizmetler yapacağız.

"SOYADIMIZ GİBİ İŞ YAPARIZ"

Görevi alır almaz Diyarbakır'a gittik, PKK'nın haince katlettiği vatandaşlarımızın ailelerini ziyaret ettik.Sonra İstanbul'a döndük. Fetihin 563. yılını coşkulu bir şekilde kutladık. İşte kongreyle onun arkasındaki bir haftadan bahsediyorum. Bu ülkede haftalarca bakanlar kurulu toplanamıyordu. İşte 65. hükümet en kısa sürede kurulup güven oyu alan bir hükümet. Soyadımız gibi iş yaparız biz

"YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYİZ"

2001 yılında neler olduğunu hatırlayın. Bir günde krizlerle Türkiye'nin ne hale geldiğini hatırlayın. yazarkasaların havada uçuştuğu dsönemleri hatırlayın. Paramızın pul olduğu günleri hatırlayın. Ne hale gelmiştik. Bugün artık parası ile ekonomisi ile itibarı yüksek bir Türkiye var karşınızda. Bu Türkiye sizin eserinizdir. IMF'nin önünde el pençe divan dutan bir Türkiye'den bugün IMF'ye borç veren bir Türkiye var.Küresel krizlerde durmak yok hizmete, yatırıma devam diyerek ülkemizi krizlerden koruyarak istikrarın decam edişi için 14 yıldır çalışan bir AK Parti iktidarı var.14 boyunca çalıştık, ekonomisini geliştirdik, yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Ekmeğimizi böleriz Türkiye'yi böldürmeyiz.

"ERZİNCAN'I ELAZIĞ'A BAĞLIYORUZ"

Hava yollarını halk yolları yaptık. İnterneti Afrika seviyesinden alıp bu hallere getirdik. Size de bu yakışır. Kop dağını delip Erzurum ile Bayburt'u birbirine komşu yapacağız. 16 km'lik tünel ve sayısız köprülerle Kuzeyden Güneye koridor oluşturup Erzincan'ı Elazığ'a bağlıyoruz.

İlk görevi aldığım zaman bu terör belasına bir son vereceğimizi söylemiştik. Emin adımlarla ilerliyoruz.Bütün teröristler silahlarını bırakıncaya kadar mücadelemniz devam edecek. terör örgütlerine, bunların destekçilerine ve siyasi uzantılarına şunu söylüyoruz. Türkiye tek vatan, tek millet olarak yoluna devam edecektir.

KİM DOST, KİM DÜŞMAN GÖRDÜK

Bizi bu yoldan kimse döndüremez. Kimin dost, kimin düşman olduğunu bugünlerde çok iyi görüyoruz.Geçtiğimiz gün Almanya'da bir karar çıktı. Almanya bir yalana imza attı. 100 yıl önce 1. dünya savaşı şartları altında her ülkede yaşanan bir göç olayını bugün önümüze soykırım olarak getirmeye çalışanlar şunu bilsin. Türkiye tarihi ile de milleti ile de gurur duyuyor. Eski hesapları açarsak, orada en az hesabı olan Türkiye'dir. Daha dün Avrupa'nın göbeğinde 10 binlerce Bosnalı kardeşlerimiz öldürüldüğünde susanlar, Hocalı katliamını görmeyenler bugün Ermenilerin hamiliğine soyunmuşlar. Bu karar Almanya-Türkiye ilişkilerini zedeledi. Umut ediyoruz ki bu yanlıştan kısa sürede dönerler. 

 

Son Güncelleme: 04.06.2016 15:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol