İstanbul 10°
parçalı az bulutlu

Erdoğan yeni kabineyi yorumladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyle ilgili konuştu.

Erdoğan yeni kabineyi yorumladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyle ilgili konuştu.

24 Mayıs 2016 Salı 21:30
Erdoğan yeni kabineyi yorumladı
Erdoğan "Siyasette azmi olan boşta kalmaz. Hizmet için kendilerine bir görev düşer. Önümüze bir liste getirdiler, üzerinde çalışmamı yaptım. Yarın ilk Bakanlar Kurulu toplantısını birlikte yapacağız. Yeni kabineye başarılar diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi'nde BM Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenledi. Yeni hükümete ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Siyasette azmi olan boşta kalmaz. Hizmet için kendilerine bir görev düşer. Gece geç saatlere kadar Sayın Başbakanımız'ın getirmiş olduğu liste üzerinde çalışmalarımı yaptım ve bu sabah da onayımı verdim. Kabinede 9 arkadaşımızın değişimi söz konusu oldu. Bugüne kadar bu hizmeti vermiş arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Şu anda zaten yine bir kısmı çok daha farklı görevlerde istihdam ediliyor, edilecek. Bakan olmayabilir. Bir kısmı partinin değişik yerlerinde yer alır, parlamentoda yer alır. Siyasette kimse boş kalmaz. Yeter ki bir dava adamı olarak baksın. 

İLK TOPLANTI YARIN 
Böyle baktığı zaman zaten bu ülkeye hizmette kendilerine de bir görev düşecektir. Adama iş mantığıyla değil işe adam mantığıyla yaklaşmaktır esas olan.Yarın ilk Bakanlar Kurulutoplantısını birlikte yapacağız. Yeni kabineye başarılar diliyorum."
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol