İstanbul 23°
parçalı az bulutlu
21 Kasım 2017 Salı 20:56
MHP'den güle oynaya istifa ettiler

Muğla'nın Bodrum ilçesinde çok sayıda MHP üyesi, partisinden istifa etti. Partinin ilçe teşkilatı kurucularından ve eski ilçe başkanlarından İlhami Karadağ,  Bodrum İlçe Seçim Kuruluna verdiği istifa dilekçesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada MHP Bodrum ilçe teşkilatının 680 civarında kayıtlı üyesinin olduğunu ve bu üyelerden yaklaşık 250'sinin istifa ettiğini söyledi.

"İÇİMİZ KAN AĞLAYARAK BU KARARI VERDİK"

"Bugün ne yazık ki içimiz kan ağlayarak vermiş olduğumuz bir kararı neticelendirdik." diyen Karadağ, şöyle devam etti:

Malumunuz uzun süredir MHP'nin öncelikle demokrasiyi içine sindirememesi ve akabinde partinin uzun yıllar hizmetinde koşmuş gönüldaşlarımızın ihraçları sonrasında, MHP'nin asli rotasından çıkmış olup tüzel kişiliğini bitirme noktasına getirmesi bizi bu günlere getirdi. Bugün bizler MHP'den, kimimiz 50 yıl, kimimiz 40 yıl hizmet veren gönüldaşlarımızla bu partide daha fazla hizmet, ülkemizin ve milletimizin menfaatlerine daha fazla kol kanat geremeyeceğimiz, sahip çıkamayacağımız kanaati hasıl olduğu için topluca istifa kararı almış bulunuyoruz.

"GÖNÜL BAĞIMIZ KALMADI"

Partiden istifa eden eski Konacık Belediye Başkanı ve eski MHP Bodrum ilçe başkanlarından Mehmet Tosun ise, "Ben istifa edene kadar Bodrum'daki hemşehrilerimiz tarafından partinin politikası nedeniyle eleştirildim. Onlar da zaten bizi istemediklerini ifade ettiler. Gönül bağımız da kalmadı artık. Çünkü ihraç süreci 'ben sizi istemiyorum kardeşim, gidin' demektir. O yüzden biz topluca gidiyoruz. Allah arkadaşları başarılı kılsın, bundan sonraki yollarını açık etsin." ifadelerini kullandı.

Öte yandan istifa edenlerin güler yüzle hatıra pozu vermeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

İL BAŞKANI, 180 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Öte yandan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar da, söylendiği gibi 250 üyenin istifa etmediğini belirterek, istifa dilekçelerinin tam sayısının 138 olduğunu, bunlardan 20'sinin ise parti üyesi olmadığını söyledi. Sancar, gerekli açıklamaların önümüzdeki günlerde MHP Muğla İl Başkanlığınca yapılacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol