02 Ağustos 2022 Salı 16:21
Banaz: Bu kadar kolay devrilmeyiz

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz sponsorluk anlaşması için kameralar karşısına geçerken, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

20'DE BİRİNİ KARŞILAMIYOR

BanazBursaspor'un ekonomik durumunun artık bir açmazla karşı karşıya olduğunu söyledi. Ömer Furkan Banaz, "Kulüp büyük bir açmazla karşı karşıya. Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Burada bağışlarla döndürdüğümüz bir süreç var. Mevcuttaki sabit gelirleriyle bu sezonki giderleri arasında orantısal bir değerlendirme yapsanız, 20'de bir oranla karşılaşırsınız. Yani bir geliriniz var harcamanız 20. Burası iyi bir reklamasyon alanı. Biz de olabildiğinde muhataplarından bu alanı kullanmalarını rica ediyoruz. Eski yöneticilerimizle de bu konuda uğraş veriyoruz. Bize bu noktada pozitif destek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

VERİLEN DESTEK ORTADA

Eski başkan ve Ali Ay ve Bursa Büyükşehir Başkanı Alinur Aktaş üzerinden yapılan eleştirilere anlam veremediğini dile getiren Banaz, "Geldiğimizden beri verdiğimiz rakam 55 milyon liraları buldu. Hem yönetim kurulu arkadaşlarımızın hem yadsınamaz bir gerçek olan Alinur Aktaş başkanımızın destekleri ortada. Ancak hem yöneticilerimizin hem de Alinur başkanımızın bağışlarla verdiği destek kimileri tarafından küçümseniyor. Ben bu durumu hiç algılayamıyorum. Eski başkanımız Ali Ay'ın da bir desteği oldu mesela. Onunla alakalı da bir süreç yaşandı. Ben bunları esasen çok algılayamıyorum. Yani bunları yazıp çizenlerin nasıl bir Bursasporluluk yürüttüklerini de zihnimde oturtturamıyorum. Şu anda bu kulübün geldiği nokta ortada." ifadelerini kullandı.

KİM SÖVÜYORSA SÖVSÜN

Banaz, şöyle devam etti. "Kim ne kadar destek veriyorsa başımızın üstünde yeri var. Bunun hiç tartışılır bir yanı yok. Kim nasıl kızıyor, sövüyorsa sövsün. O kadar da açık söylüyorum. Meselenin artık bu saatten sonra ayrışma değil, birleşme olması lazım. 1 milyar liraya yakın bir borç var. 13 yönetim kurulu üyesi ya da Alinur Başkanımızın sırtına yüklenecek bir külfet değil. Elektrik kesiliyor, sonrasında 'Bu iş gidecek mi gitmeyecek mi?' diye ortalık ayağa kalkıyor. Biz bu kadar kolay devrilecek değiliz ya. Süreci idare eden yönetim var. Alinur Başkandan da inanılmaz destek aldım. Ödenen para neredeyse 6 milyon. Sıfırlanmış. Arada uyuşmazlıktan kaynaklanan bir süreç yaşanmış. Bundan önceki yaptıklarınız tu kaka o günün gündemi bir anda bu oluyor." 

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan açıklamalarının diğer satır başları:

KOMBİNELER HEMEN BİTMELİ

"Kombineler çıtı. Daha önceki hak sahiplerine 10 günlük bir süre tanıdık. Daha önceki hak sahiplerinin bir an önce o kombineleri bitirmesi lazım. Onun üzerine bizim belki bir, belki iki katı kombine bilet satışı gerçekleştirmemiz lazım. Bu genç kardeşlerimize Bursa'nın desteğini göstermesi lazım. Biz bu birlik beraberliği gösterebilirsek sezon sonunda o mutlu tabloyu hep birlikte izleriz.  Eski günlere ne kadar hızlı dönebiliriz, amacımız o. Bir yere gidiyoruz Bursaspor'un Manchester United'la oynadığı maçtan bahsediyor. Tamam, bunun tekrar olması için herkesin azami çaba sarf etmesi lazım.

BU SEZONUN KADROSU BELLİ

"Tekrardan üstüne basa basa söylüyorum. Bizim transfer tahtasını açmak gibi bir gündemimiz yok. İsmail Ertekin Hocamızın bahsettiği konu Filiz Lisans'la ilgili bir konu. Orada FIFA nezdinde olan bazı dosyalar var. FIFA nezdindeki dosyalarla ilgili en azından bir gündem yapıp, en azından Bursaspor'un bundan sonraki süreçle alakalı hayatını devam ettirmesiyle alakalı Filiz Lisans konusunun önemini bahsettiği hususlar bunlar. Yoksa bizim bundan önceki aldığımız kararlara tezat bir söylem değil o. Bu konu Bursaspor'un geleceği açısından çok önemli bir konu. Biz elimizdeki kadroyu korumaya gayret gösterdik ve gençlerle takviye ederek güçlendirdik. Biz 2022-23 sezonunu bu kardeşlerimizle birlikte geçireceğiz. Bursa destek verirse biz hay hay bu işi yaparız. Bizim esas arayış kısmımız orası. Yoksa tek taraflı bizim bu işi bir çırpıda halledebilme imkanımız, parasal bir sürecimiz söz konusu değil. O nedenle başından beri söylediklerimiz geçerlidir."

SADECE FAİZ YÜKÜ 33 MİLYON LİRA

"Benzinlik arazisiyle ilgili süreç devam ediyor. Bursaspor orada çok önemli bir faiz yüküyle karşı karşıya. Bu sezon federasyondan 7-8 milyon lira gelecek ya da gelmeyecek. Kadro da dahil tüm giderlerimizi değerlendirirseniz en az 50-60 milyon lira var önümüzde. Bursaspor'un yıllık 33 milyon lira faiz yükü var. Bundan dolayı da benzinlikle alakalı bir ipotek durumu söz konusu. Bizim o alanı Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda en iyi elden çıkartıp süreci nihayete erdirmeyle ilgili bir gayretimiz var. Belki hiçbir şey de yapamayabiliriz orada."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol