Galatasaray'da Mustafa Cengiz yeniden başkan

Galatasaray Kulübünün Olağan Seçimli Genel Kurulunda Mustafa Cengiz yeniden başkan seçildi ve sarı-kırmızılıların 38. başkanı oldu.

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yeniden başkan

Galatasaray Kulübünün Olağan Seçimli Genel Kurulunda Mustafa Cengiz yeniden başkan seçildi ve sarı-kırmızılıların 38. başkanı oldu.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 20:04
Galatasaray'da Mustafa Cengiz yeniden başkan

Galatasaray Lisesi'nde yapılan Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu'na tarihi bir fark atan Mustafa Cengiz, 4803 oyun 2062'sini alarak son 4 sandık öncesi bir kez daha başkan seçilmeyi garantiledi.

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda Mustafa Cengiz yeniden başkan seçildi. Genel kurul üyeleri, 38. dönem yönetimini seçmek için sandık başına gitti. Seçimde mevcut başkan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu başkanlık için yarıştı. 16. sandık sonunda 2062 oy alan Mustafa Cengiz, son 4 sandık öncesi başkan seçilmeyi garantiledi.

Mustafa Cengiz’in yönetim kurulu şöyle:
Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever ve Emre Erdoğan...

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemi tamamlandı. Sarı-kırmızılı kulübün 101. dönem yönetiminin belirleneceği ve Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrenin saat 11.00'de başlayan oy kullanma işlemi saat 15.00 itibarıyla sona erdi.
Oy kullanma süresinin dolmasının ardından kapatılan sandıklar, görevliler tarafından sayım için Tevfik Fikret Salonu'na getirildi. Burada 20 sandığa atılan oylar tek tek sayılarak tasnif ediliyor.

İŞTE SANDIK SONUÇLARI...

1. Sandık: 
Mustafa Cengiz: 63
Dursun Özbek: 55
Ozan Korkut: 14
Ali Fatinoğlu: 10

2. Sandık
Mustafa Cengiz: 86
Dursun Özbek: 53
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 9

3. Sandık
Mustafa Cengiz: 82
Dursun Özbek: 67
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 10

4. Sandık
Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 89
Ozan Korkut: 39
Ali Fatinoğlu: 11

5. Sandık
Mustafa Cengiz: 104
Dursun Özbek: 62
Ozan Korkut: 34
Ali Fatinoğlu: 17

6. Sandık
Mustafa Cengiz: 110
Dursun Özbek: 75
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 11

7. Sandık
Mustafa Cengiz: 109
Dursun Özbek: 66
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 10

8. Sandık
Mustafa Cengiz: 100
Dursun Özbek: 79
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu: 12

9. Sandık
Mustafa Cengiz: 158
Dursun Özbek: 48
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 13

10. Sandık
Mustafa Cengiz: 141
Dursun Özbek: 64
Ozan Korkut: 42
Ali Fatinoğlu: 12

11. Sandık
Mustafa Cengiz: 164
Dursun Özbek: 72
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 14

12. Sandık
Mustafa Cengiz: 201
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 43
Ali Fatinoğlu: 10

13. Sandık
Mustafa Cengiz: 174
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 44
Ali Fatinoğlu: 8

14. Sandık
Mustafa Cengiz: 184
Dursun Özbek: 60
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 10

15. Sandık
Mustafa Cengiz: 150
Dursun Özbek: 50
Ozan Korkut: 50
Ali Fatinoğlu: 9

16. Sandık
Mustafa Cengiz: 143
Dursun Özbek: 55
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 11

TOPLAM OYLAR
Mustafa Cengiz: 2062
Dursun Özbek: 1011
Ozan Korkut: 541
Ali Fatinoğlu: 177

OZAN KORKUT SALONDAN AYRILDI
Galatasaray başkan adaylarından Ozan Korkut, 15. sandığın sonuçlarının açıklanmasının ardından Mustafa Cengiz'i tebrik etti ve salondan ayrıldı. Ozan Korkut, "Galatasaray'a yakışan bu. Bizde seçimler bayram havasında geçer. Bugün de farklı değil. Hepimiz Galatasaraylıyız. Biz bir ekibiz. Elimizden ne geliyorsa Galatasaray için yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

ABDURRAHİM ALBAYRAK'TAN TEŞEKKÜR
Galatasaray'da mevcut başkan Mustafa Cengiz'in yönetim kurulunda bulunan Abdurrahim Albayrak, "Bizi bugün onurlandıran kongre üyelerine teşekkür ediyoruz. Demek ki Galatasaray'da kongre üyeleri çalışanın, dürüst çalışanın hakkını veriyor. Onlar bizim başımızın tacı. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

ALİ FATİNOĞLU: BİR SONRAKİ SEÇİMDE ADAYIM
Galatasaray başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, Galatasaray Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda sandıkların tamamının açılmasını beklemeden salondan ayrıldı. Ali Fatinoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu bir yarıştır, kazananı tebrik edeceksin. Galatasaray Genel Kurulu’nun aldığı karar bilinçli bir karardır. Galatasaray’ın kupası bahçeye geldi, dendi ki, Galatasaray’a şampiyonluğu getiren başkana bir kere daha yetki verilmesi gerekir. Burada vefa vardı. Genel kurul vefalı davrandı. Hem Galatasaray’ı şampiyon yapan başkana vefasını gösterdiler, hem de Galatasaray’a zarar ettiren bir başkanın seçim kazanabilme riskini görünce herkes Mustafa Cengiz üzerinde blok oy kullandılar. Mustafa Cengiz başkanımı tebrik ediyorum, ekibiyle beraber inşallah Galatasaray’ı güzel günlere getirirler ve Şampiyonlar Ligi kupasını Galatasaray’a kazandırırlar.”

"EKİBİM 'BUNU BOZMAYALIM' DEDİ"
Fatinoğlu, bir sonraki seçimde aday olup olmayacağı ile ilgili olarak ise, "Ekibimle çok keyifli ve güzel bir arkadaşlık doğdu, ailelerle görüşmeler başladı. Artık kardeş gibi olduk. Bunu bozmayalım diye bir talepleri var, ben de bir hafta dinlenelim, sonra yemekte yolumuzu belirleyelim dedim. Ali Fatinoğlu, bir sonraki seçimin kesin olarak adayıdır. Erken seçim herkesin dilinde, İlkbaharda Galatasaray erken seçime gider diye konuşuyorlar. Bir daha böyle bir erken seçim olmaması için dağılmayacağız ve üç sene sonraki seçimde aday olacağız" dedi.

Katılım yüksek oldu
Galatasaray'da genel kurul üyelerinin seçime ilgisi yüksek oldu. Seçim için 4 bin 803 üyenin liseye gelerek, kartlarını aldıkları duyuruldu. Gün boyu Galatasaray Lisesi'ne akın eden üyeler, ana bahçede büyük bir yoğunluk oluşturdu. Galatasaray Futbol Takımı'nın kazandığı Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu ve kadın basketbol takımının kazandığı FIBA Avrupa Kupası şampiyonluğu kupaları da bahçede sergilendi.

Adnan Polat 7 yıl sonra geldi
Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlarından Adnan Polat'ın genel kurula gelmesi dikkati çekti. Yönetiminin 2011 yılı mali genel kurulunda idari yönden ibra edilmemesi sonrası erken seçime gitmek durumunda kalan ve tekrar başkan adayı olmayan Adnan Polat, o dönemden sonra kulübün hiçbir organizasyonuna katılmamıştı. 7 yıl sonra ilk kez bir kulüp etkinliğine katılan Polat, Mustafa Cengiz yönetimine destek verdi.

Öte yandan, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, eski İçişleri Bakanlarından Mehmet Ağar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili olarak görev yapan sarı-kırmızılı eski yönetici Ali Dürüst, Galatasaray'ın eski oyuncusu ve teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, eski futbolculardan Bülent Korkmaz, Ayhan Akman, Ergün Pembe, Vedat İnceefe, Volkan Arslan, Emre Aşık ve Hakan Ünsal, şarkıcılar Coşkun Sabah ile Kenan Doğulu da oy vermeye gelen isimler arasında yer aldı.

Son Güncelleme: 26.05.2018 20:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol