11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:47
Bursa'da fırsatçılar harekete geçti! Konutta fahiş zamlar...

Haber: İsmail Karaduman

İlk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlara düşük faizli kredi sağlayacaklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kredi müjdesinden sonra Bursa'da fırsatçılar bir gün bile bekleyemedi.

Satışa sundukları konut fiyatlarına büyük oranda zam yapan fırsatçılar 200 bin liraya dayanan fiyat artışında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik Kabine Toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjde vererek, "İlk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon değere sahip birinci el satın almamalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. Konut değeri 2 milyon lira ile sınırlı bu paket aylık 0,89 faizli konut kredisi içeriyor." açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ın 9 Mayıs günü verdiği müjde sonrası aynı gün favoriye eklenen Bursa'daki satılık dairenin fiyatı 850 bin TL'den 1 milyon 50 bin TL'ye çıkarıldı.

OYUN İÇİNDE OYUN!

Bursa'da e-ticaret sitesi sahibinden'de ilan veren birçok kişi favoriye alınan ilanlardaki fiyat değişimlerinin ifşa olmaması için verdikleri ilanları yayından kaldırıp tekrar yükledi.

İşte bazı örnekler:

KONUT FİYATLARI BİR ANDA ARTTI

Gelen faiz müjdesinin ardından fırsatçılık tüm ülkede veba gibi yayıldı. Ülke genelinde satışta olan konutlarının ilandaki fiyatları güncellemdi.

19 Nisan'da 1 milyon 450 bin TL'ye satışta olan ilan Erdoğan'ın açıklamasından dakikalar sonra 200 bin TL zam ile 1 milyon 650 TL'ye satışa sunuldu.

Diğer bir ilanda ise 18 Nisan'da 1 milyon 50 bin olan konutun fiyatı 1 milyon 250 bin lira olarak güncellendi.

KONUT FİYATLARININ ARTMASINA AK PARTİ'DEN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz indirimi müjdesiyle birlikte fiyat artırımına giden fırsatçılara AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar tepki gösterdi. Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kararın mürekkebi kurumadan, üzerine güneş doğmadan konut fiyatları artmaya başladı. Hangi ara bu kadar vicdansız olduk?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol